unnamed

Афери “Фірташгазів” з показаннями лічильників газу

unnamed

На початку 2021  року до мене  звернулися мешканці міста з цікавими історіями, як   ПАТ “Дніпропетровськгаз” річне споживання газу, споживачу записало на грудень  2020 – січень 2021 року, встановивши майже нульові обсяги споживання в інші місяці де ціна  на газ була значно меньше.

В даному випадку є  провина і споживачів, які наївно довіряють Фірташгазам не контролюючи свої нарахування протягом року, не передають показання лічильника, сподіваючись, що все буде добре. З Фірташгазами не буває все добре, якщо споживач не знає своїх  прав, Законів та не веде системний захист своїх прав та інтересів перевіряючи нарахування.  Чи наші споживачі сплачують в супермаркеті свої купівлі, навіть не звертаючи увагу на цінники та показники ваги, не перевіряючи нарахування по чеку? Ні! Але чомусь купувати газ без контроля нарахуваннь та передачі показників лічильників у нас є нормою. Мабуть таки звичка, що газ коштує копійки  залишилась з Радянського Союзу.

Але що сталося то сталося!

Ви дізналися, що сума Вашого боргу  за газ не відповідає Вашим підрахункам? Далі надані рекомендації, як діяти, аби не сплачувати за неспожитий газ, або не сплачувати газ спожитий влітку по високим зимовим цінам.

За облік спожитого  природного газу відповідає Оператор ГРМ ( той хто здійснює доставку газу).  І Вам доведеться поперше звернутися до свого Оператора ГРМ ( в нашому випадку  АТ “Дніпропетровськгаз”)  зверненням текст якого надаю нижче:

Голові правління АТ «Дніпропетровськгаз»

вул. Шевченка, 2, к. 500, м. Дніпропетровськ, Україна, 49044.

___________________________________

___________________________________

___________________________________

Звернення.

Я, ___________________________________________________________________________ висловлюю свою незгоду  зі здійсненим з порушенням Кодексу ГРМ  порядком розрахунків  та розрахованою сумою нарахувань за спожитий природний газ за моєю адресою.

З метою уникнення скарг до НКРЕКП та  судових позовів прошу Вас здійснити перерахунок обсягів  спожитого  природного газу за моєю адресою у відповідності до  вимог Кодексу ГРМ, а саме:

  1. Правила комерційного обліку природного газу в газорозподільній системі
  2. Порядок комерційного обліку газу по об’єктах побутових споживачів (населення) п 4.

«У разі неотримання Оператором ГРМ до 06 числа місяця, що настає за розрахунковим, показань лічильника газу та за умови, що лічильник газу не оснащений засобами дистанційної передачі даних, фактичний обєм розподілу та споживання природного газу по обєкту споживача за розрахунковий період визначається Оператором ГРМ на рівні планового місячного обєму споживання на відповідний період, що розраховується, виходячи з групи споживання побутового споживача, з урахуванням вимог цього Кодексу. Якщо за підсумками наступного місяця споживач своєчасно надасть покази лічильника газу, формування обєму розподілу та споживання природного газу за період зазначеного місяця здійснюється з урахуванням наданих показань. Група споживання по кожному обєкту побутового споживача, який розраховується за лічильником газу, визначається Оператором ГРМ згідно з цим Кодексом.

….

На підставі групи споживання побутового споживача та його річного споживання природного газу за останні 12 календарних місяців по обєкту побутового споживача визначаються планові місячні обєми споживання природного газу виходячи з місячної частки від планового річного обєму споживання природного газу, визначеної в додатку 1 до цього Кодексу.»

Прошу надати мені відповідь письмово про здійснені перерахунки, або причини відмови їх проведення, та у відповіді зазначити  мою групу побутового споживача та дати проведення контрольного зняття показників лічильника газу за моєю, або причини їх не зняття у терміни передбачені  Кодексом ГРМ ( не рідше ніж кожні 6 місяців) за період останніх 3 -х років.

Відповідь прошу надати письмово на мою поштову  адресу  у терміни передбачені законодавством України.

Споживач _______________________________ Підпис  _______________________

Дата_________________

——————————————————————————————————————————————

Але на підставі отриманих даних від Оператора ГРМ нарахування вартості спожитого природного газу здійснює газопостачальник ( у нашому зразку – ТОВ “Дніпропетровськгаз збут”, тому наступна порада звернутися також до Вашого постачальника природного газу з наступною заявою.

—————————————————————————————————————————————

ТОВ «Дніпропетровськгаз збут»

49000, М. Дніпро, вул. Поля 2 літ 2А

___________________________________

___________________________________

___________________________________

Звернення.

Я, ___________________________________________________________________________ висловлюю незгоду  зі здійсненим з порушенням Кодексу ГРМ  порядком розрахунків  та розрахованою сумою нарахувань за спожитий природний газ за моєю адресою.

З метою захисту моїх прав, як споживача природного газу, шляхом  подальшого звернення до НКРЕКП та в судові інстанції прошу Вас відповідно до моїх прав передбачених типовим договором постачання природного газу побутовим споживачам ( пункт 5.1 договору) надати мені:

  1. Пояснення щодо отриманих мною рахунків за спожитий газ за період

з ______________________________ по ______________________________________, а саме:

– отримані Вами  ( Постачальником газу) від ОПЕРАТОРА ГРМ всі показники лічильників (контрольні, розрахункові, отримані від мене ,як від споживача всіма можливими засобами передбаченими кодексом ГРМ та типовими договорами) за  вказаний період, які використані Вами для розрахунків за природний газ за моєю адресою

  1. Вимагаю проведення звірки розрахункових даних та фактичних розрахунків з наданням до ознайомлення відповідного акту звіряння між Споживачем та Постачальником природного газу с застосуванням  даних лічильника природного газу та розрахункових даних  наданих оператором ГРМ  за відповідний період.

Відповідь прошу надати письмово на мою поштову  адресу  у терміни передбачені законодавством України.

Споживач _______________________________ Підпис ______________________

Дата___________________________

—————————————————————————————————————————————–

Завантажити файл звернення до Оператора ГРМ та Постачальника природного газу

Ці звернення необхідно роздрукувати та заповнити  Ваші персональні данні ( Прізвище Ім’я По-батькові, адреса, телефон) та місця з вашою інформацією та відправити на поштову адреси рекомендованим листом з описом вкладення.

Можливо  незаконні нарахування залишаться, але Оператору ГРМ та Постачальнику доведеться відповідати на ваше звернення письмово з розумінням Ваших наступних намірів звернутися до НКРЕКП, АМКУ та  можливо і в судову інстанцію. Саме це сприяє дотриманню Законів України для тих споживачів, які знають свої права та готові їх захищати.

На сьогодні все. Після отримання відповіді (а ми це робимо спільно зі споживачами, які постраждали від бажання незаконно наживатися)  я надам публічно текст звернення до НКРЕКП з метою проведення перерахунку відповідно до вимог Кодексу ГРМ.