sud

План дій – “Загальнобудинковий чи індивідуальний”

sudВідповідно до статті 2 Закону України ” Про забезпечення комерційного обліку природного газу” до 1 січня 2018 року постачання природного газу всім побутовим  споживачам здійснюється за умови його комерційного обліку.

Нажаль майже рік активної діяльності у законодавчих ініціативах підтверджує той факт що влада в Україні не належить народу, а більшість законотворчих процесів спрямовано на відверте лобіювання інтересів олігархів та розвиток монопольного бізнесу за рахунок мешканців країни. Але сьогодні мова не про це. Якщо ми не маємо у керівництві країни та державних установ людей здатних генерувати   та приймати Закони для людей, то варто розробити план дій по захисту від свавілля монополій та державних установ.

Спробую систематизувати свої думки та напрацювання для того щоб кожен хто має проблему з впровадженням комерційного обліку у своїй квартирі чи будинку мав палн дій на захист своїх інтересів проти свавілля  облгазів та державних установ

1.Споживачі яким вже встановленно індивідуальний лічильник природного газу.

ind

Начебто Вам повезло, але слід завжди пам’ятати, що Ваші знання, то є зброя проти тих, хто зловживає монопольним становищем. Отже тезово:

 • Якщо Ваш лічильник газу визнали непридатним до обліку під час проведення періодичної повірки – пам’ятайте газорозподільне підприемство зобов’язано забезпечити безкоштовний ремонт а у випадку неможливості ремонту безкоштовне встановленння нового лічильника газу.
 • Завжди знімайте відео коли робітники газопостачальних підприємств наближаються до Вашого лічильника газу, це забезпечить цілістність пломб та відсутність до Вас будь яких необгрунтованних зауважень.
 • Завжди вимагайте посвідчення від працівників газорозподільного підприємства. Працівник без посвідчення – це злодій – викликайте поліцію.
 • Кожна дія працівника газорозподільного підприємства  повина завершатися складанням відповідного акту ( огляду, встановлення, демонтаж, порушення та інше…) УВАЖНО ЧИТАЙТЕ та підписуйте зі своїми зауваженнями. Відмова від підпису не кращий варіант. При будь яких незаконих діях терміново викликайте поліцію.
 • Якщо Вам встановили лічильник природного газу за кошти  інвестиційної програми затвердженної  Національним регулятором –  Ви викоритсали своє право отримати лічильник самє за ці кошти
 • Якщо Ви встановили  лічильник природного газу за власні кошти, то пам’ятайте весь час до сьогоднішнього дня Ви сплачували кошти на забезпечення обліку природного газу у структурі тарифу за спожитий газ. З 01 квітня 2017 Ви будете продовжувати сплачувати ці коштиу структурі абоненської за обслуговування газових мереж. Як на мою думку варто подати судовий позов до суду на НКРЕКП та газорозподільне підприємство з вимогою повернення сплачених коштів та зниження плати з урахуванням самостійного забезпечення обліку природного газу.

2. Споживачі яким встановлено загальнобудинковий лічильник  та почали виставляти незрозумілі рахунки за НЕспожитий газ.

zagal

 1. Мешканці будинку повинні згуртуватися для вирішення спільної проблеми. По одному ця проблема “колективної” відповідальності не вирішуеться. Визначите лідера, ту людину яка візьме на себе кординацію дій споживачів газу у Вашому будинку.
 2. Збір інформації. Організуйте збір інформації по Вашому будинку. Вам необхідно буде знати наступну інформацію: a) Загальна кількість квартир у будинку ( чи під’їзді чи группи будинків на яку встановлено загальний лічильник) , б) кількість квартир обладнаних індивідуальними лічильниками газу в) кількість квартир що потребують  встановлення індивідуальних лічильників газу
 3. Дізнайтеся у кожного споживача Вашого будинку, який потребує встановлення індивідуального лічильника , чи звертався він до управляючої компанії  з письмовою заявою (такого зразку та змісту) з приводу заборони укладати договірні відносини та дозволяти встановлювати газорозподільному підприемству загальнобудинковий лічильник на Ваш будинок. Якщо це звернення робив будб хто з мешканців –  обов’язково зберіть та збережіть копії для розгляду  справи у суду. Якщо ніхто не звертався з такою заявою – зверніться с заявою  та дивись п 4.
 4. Терміново зібрати підписи та звернутися до управляючої компанії та газорозподільного підприємства з вимогою  прийняти до уваги рішення загальних зборів мешканців щодо  встановлення загальнобудинкового лічильника та забезпечення комерційного обліку природного газу у Ваших квартирах. Зразок рішення загальних зборів
 5. Від всіх споживачів газу Вашого будинку,що отримали платіжні документи за даними загальнобудинкового лічильника  підписати індивідуальний інформаційний запит та  зареєструвати його у Вашому відділені газорозподільного підприемства. Відповідь збережіть для розгляду судової справи.
 6. Від всіх споживачів газу Вашого будинку,що отримали платіжні документи за даними загальнобудинкового лічильника скласти Повідомлення про злочин до поліції та вимагати занесення  Вашої справи до ЕРДР
 7. Всі документи у попередніх пунктах знадобляться Вам при розгляді судової справи. Зараз Вам необхідно визначитись яким чином Ви забезпечите Ваші квартири обліком природного газу до 1 січня 2018 року. Організуйте загальні збори мешканців будинку у яких відсутні індивідуальний облік природного газу, або проведіть опитування про наміри.
 8. Ви маєте декілька варіантів забезпечення індивідуального обліку природного газу. Визначіть той який більше підходить саме для Вас
 9. Наприклад: ВАРІАНТ ТЕРМІНОВИЙ – хто має фінансові можливості та не має бажання мати справи з  судами, зборами мешканців та іншими інстанціями та бажає  зберегти нервову ситему – встановіть лічильник за власні кошти. ( приблизно 5000 гривень)
 10. ВАРІАНТ ЕКОНОМНИЙ –  організуйтесь для отримання пільгової вартості встановлення індивідуального лічильника ( Кам’янське відділення ПАТ”Дніпропетровськгаз” наприклад пропонує пільгове встановлення лічильників газу ( 3500 гривень) у випадку звернення  50% відсотків мешканців одного будинку що не мають індивідуального обліку. Наприклад у Вашому будинку необхідно обладнати  40 квартир індивідуальними лічильниками. Якщо 20 квартир звернуться до міськгазу чи підрядної організації з заявою на встановлення за власні кошти – ціна встановлення буде 3500 гривень)
 11. Якщо після  встановлення індивідуальних лічильників по ВАРІАНТАМ ТЕРМІНОВИЙ та ЕКОНОМНИЙ у  Вашому будинку залишилось не обладнано індивідуальними лічильниками газу більш як 20%  квартир від загальної кількості квартир у будинку -обирайте ВАРІАНТ СПІЛЬНЕ ФІНАНСУВАННЯ. Такий варіант передбачає ваше погодження на самостійне придбання індивідуального лічильника типу G1,5 ( приблизно 900 гривень – лічильник для плити для приготування їжі) при зобов’язанні газорозподільного підприємства  виконати типові проектні роботи та встанновити наданий Вами індивідуальний лічильник газу за рахунок коштів газорозподільного підприємства ( інвестиційна програма). Для цього кожен споживач газу у Вашому будинку  підписує та відсилає листа до НКРЕКП та Вашого газорозподільного підприємства. Такий ВАРІАНТ можливий  якщо всі 100% мешканців  Вашого будинку звернуться до НКРЕКП та газорозподільного підприемства з такою ініціативою
 12. Якщо у Вашому будинку залишилось не обладнано індивідуальними лічильниками газу менш ніж 20%  квартир від загальної кількості квартир у будинку – обирайте ВАРІАНТ БЕЗКОШТОВНО ВИМОГА. Для цього кожен споживач газу у Вашому будинку  підписуе та відсилає листа2 до НКРЕКП та Вашого газорозподільного підприємства.
 13. Ніхто не надасть Вам гарантії про те що все закінчиться успіхом. Але під лежачий камін вода не тече. Якщо не спрацюють  обрані Вами Варіанти  – подавайте позов до суду. Варіант позову до суду буде наданий найближчим часом. Позов до суду сформаований на підставі Закону України про захист прав споживачів та  подається до суду безкоштовно. Тому бажано щоб майже кожен споживач  подав до суду окремий позов.

3. У Вашому будинку не встановлено загальнобудинкового лічильника газу та індивідуальний облік також по квартирно не забезпечений

protest

 1. Вам необхідно з’ясувати наміри газорозподільної компанії щодо забезпечення обліку природного газу у Вашому будинку. Для Кам’янського список будинків де планується встановити загальнобудинковий лічильник дивіться за посиланням. Для інших міст  рекоменую зробити інформаційний запит про плани інвестиційної програми – зразок.
 2. Якщо Вашого будинку немає у списках на встановлення загальнобудинкового лічильника –  вимагайте безкоштовне встановлення індивідуальноголічильника  у терміни передбаченні чинним законодавством України тобто до 1 січня 2018 року. Для цього напишіть заяву до газорозподільного підприемства  у двух примірниках. Один  примірник залишайте собі та очікуйте встановленню індивідуального лічильника газу 2017 році. Ні в якому випадку не сплачуйте  за послуги чи лобіювання по встановленню індивідуальних лічильників природного газу. Кожен хто доповідає що допоможе у цьому питанні – аферіст.

3а. Якщо Ваш будинок у списку на встановлення загальнобудинкового лічильника:

 1. Мешканці будинку повинні згуртуватися для вирішення спільної проблеми. По одному ця проблема колективної відповідальності не вирішуеться. Визначите лідера, ту людину яка візьме на себе кординацію дій споживачів газу у Вашому будинку.
 2. Збір інформації. Організуйте збір інформації по Вашому будинку. Вам необхідно буде знати наступну інформацію: a) Загальна кількість квартир у будинку ( чи під’їзді чи группи будинків на яку встановлено загальний лічильник) , б) кількість квартир обладнаних індивідуальними лічильниками газу в) кількість квартир, що потребують  встановлення індивідуальних лічильників газу
 3. Дізнайтеся у кожного споживача Вашого будинку, який потребує встановлення індивідуального лічильника , чи звертався він до управляючої компанії  з письмовою заявою (такого зразку) з приводу заборони укладати договірні відносини та дозволяти встановлювати газорозподільному підприемству загальнобудинковий лічильник на Ваш будинок. Якщо це звернення робив будб хто з мешканців –  обов’язково зберіть та збережіть копії для розгляду  справи у суду. Якщо ніхто не звертався з такою заявою – дивись п 4.
 4. Терміново зібрати підписи та звернутися до управляючої компанії та газорозподільного підприємства з вимогою  прийняти до уваги рішення загальних зборів мешканців щодо  встановлення загальнобудинкового лічильника та забезпечення комерційного обліку природного газу у Ваших квартирах. Зразок
 5. Забезпечити чергування проти злодіїв що мають наміри вчинити будь які дії з Вашим спільним майном попри Ваші заяви та попередження. Ніхто не має права без Вашої згоди виконувати будь які дії з Вашими спільними внутрішньо будинковими мережами. У випадку такої спроби – терміново викликайте поліцію та групу активних мешканців Вашого будинку що захистять Ваше майнове право. Пишіть заяву  про злочин до поліції та вимагайте внесення справи  до ЕРДР.
 6. Але спротив спротивом – Вам необхідно визначитись яким чином Ви забезпечите Ваші квартири обліком природного газу до 1 січня 2018 року. Організуйте загальні збори мешканців будинку у яких відсутні індивідуальний облік природного газу, або проведіть опитування про наміри.
 7. Ви маєте декілька варіантів забезпечення індивідуального обліку природного газу. Визначіть той який більше підходить саме для Вас
 8. Наприклад: ВАРІАНТ ТЕРМІНОВИЙ – хто має фінансові можливості та не має бажання мати справи з  судами, зборами мешканців та іншими інстанціями та бажає  зберегти нервову ситему – встановіть лічильник за власні кошти. ( приблизно 5000 гривень)
 9. ВАРІАНТ ЕКОНОМНИЙ –  організуйтесь для отримання пільгової вартості встановлення індивідуального лічильника ( Кам’янське відділення ПАТ”Дніпропетровськгаз” наприклад пропонує пільгове встановлення лічильників газу ( 3500 гривень) у випадку звернення  50% відсотків мешканців одного будинку що не мають індивідуального обліку. Наприклад у Вашому будинку необхідно обладнати  40 квартир індивідуальними лічильниками. Якщо 20 квартир звернуться до міськгазу чи підрядної організації з заявою на встановлення за власні кошти – ціна встановлення буде 3500 гривень)
 10. Якщо після  встановлення індивідуальних лічильників по ВАРІАНТАМ ТЕРМІНОВИЙ та ЕКОНОМНИЙ у  Вашому будинку залишилось не обладнано індивідуальними лічильниками газу більш як 20%  квартир від загальної кількості квартир у будинку -обирайте ВАРІАНТ СПІЛЬНЕ ФІНАНСУВАННЯ. Такий варіант передбачає ваше погодження на самостійне придбання індивідуального лічильника типу G1,5 ( приблизно 900 гривень – лічильник для плити для приготування їжі) при зобов’язанні газорозподільного підприємства  виконати типові проектні роботи та встанновити наданий Вами індивідуальний лічильник газу за рахунок коштів газорозподільного підприємства ( інвестиційна програма). Для цього кожен споживач газу у Вашому будинку  підписує та відсилає листа до НКРЕКП та Вашого газорозподільного підприємства. Такий ВАРІАНТ можливий  якщо всі 100% мешканців  Вашого будинку звернуться до НКРЕКП та газорозподільного підприемства з такою ініціативою
 11. Якщо у Вашому будинку залишилось не обладнано індивідуальними лічильниками газу менш ніж 20%  квартир від загальної кількості квартир у будинку – обирайте ВАРІАНТ БЕЗКОШТОВНО ВИМОГА. Для цього кожен споживач газу у Вашому будинку  підписуе та відсилає листа2 до НКРЕКП та Вашого газорозподільного підприємства.
 12. Ніхто не надасть Вам гарантії про те що все закінчиться успіхом. Але під лежачий камін вода не тече. Треба діяти!

ëþäè