Big brass empty scales unbalanced conceptual isolated on white background

Вибір: Хороший господарник або самоорганізація населення?

Україна переживає значні зміни, але, незважаючи на стомлені погляди песимістів, країна змінюється колосальними кроками. Мій оптимізм базується на тому, що важливі зміни відбуваються не у Верховній Раді і навіть не в Уряді, не в міських виконавчих органах влади – зміни відбуваються в самих жителях, у багатьох українцях. Зростає активність громадських організацій, волонтерський рух. Жителі вже не готові спокійно спостерігати множинні випадки порушень своїх прав, корупції, розкрадання бюджетів. І це вселяє особливу надію на краще майбутнє.

Як не дивно, але влада не встигає змінюватися за своїм свідомим громадянським суспільством, а активні мешканці, маючи великий запит на зміни життя на краще, не мають бажання йти в органи влади, зневажаючи владу як таку.

Але не секрет, влада впливає на громадян через ЗМІ, надаючи ті чи інші масові повідомлення про життя в місті і про свій внесок у зміни, що відбуваються. І ось дивлячись на те, як наша міська влада намагається впливати на жителів міста, хочеться голосно обуритися. Розумію одне, «совок» так міцно сидить у свідомості наших чиновників, що часто поєднується з гаслами про необхідні реформи з впровадженням нових технологій, але до кінця сам сенс змін так і не усвідомлюється самими чиновниками.

Коли дивишся заголовки і тексти, опубліковані на сайті міської ради, в деяких засобах масової інформації вільно чи не вільно людина мисляча отримує асоціації з країною, в якій люблять свого царя- господарника, а у всіх бідах звинувачують агресивного сусіда за океаном. Може кому такий підхід і подобається, але людина орієнтована на вільне життя, людина яка бере відповідальність за своє життя на себе, а не покладає її на «царя» або агресора – внутрішньо пручається цієї «оді» успішності всемогутнього володаря.

На тлі маси проблем в місті неможливо чути тільки радісні звіти про маленькі досягнення і ігнорувати масу інших проблем. Не сприймається! Якщо пішли у владу, потрібно не піаритися на малих успіхах, а виконувати свою роботу над глобальними змінами в місті. Потрібно не прославляти великого господарника в собі, потрібно розбудити в народі віру в зміни, розбудити бажання діяти, контролювати, пропонувати і здійснювати. На жаль, таким шляхом йдуть одиниці. Багатьом можновладцям подобається публікувати на сайті міської ради та в ЗМІ «оди мені великому», створювати газети «Улюблене місто», але на сторінках говорити по суті  про місто, а про «себе успішного».

В історію входить не та людина, яка роблячи мале, мріє, щоб помітили всі – в історію входять ті, хто критикують себе за те, що мало зроблено в той момент, коли вже всі говорять про помітне поліпшення.

Дніпродзержинськ не говорить про помітне поліпшення життя в місті, але скромністю не обділені ті, хто стоять біля керма. Як змінюють наше життя сторінки газет і сайтів заповнені подяками та схвальними словами? Як змінюють наше життя слова депутатів, які співають утішні пісні нинішнім керівникам міста?

Є тільки один правильний підхід – критично ставиться до себе, тримати в собі, то бачення про майбутнє міста як найсміливішу мрію, діяти і стимулювати дії інших через конструктивну критику.

P.S. Сподіваюся, в моїй статті міститься абсолютно зрозуміла відповідь на питання чому новини на сайті міськради не популярні серед жителів, де кожну новину модерує служба міського голови і навіть депутату міської ради не доступно розмістити наданий матеріал на огляд громадськості.

Пора мінятися! Не потрібно вихваляти себе, потрібно славити місто справами і тоді час прославить Вас. Розбудити населення, створити механізми для того щоб жителі брали участь у житті міста і не славили «владу» своїми листами подяками за вчасно почищені вулиці, а говорили б про своє місто з гордістю і любов’ю.