gaz1

Знову горгаз: про договори, борги та про відключення

Жителі міста вже почали отримувати від міськгазу бланки заяви про приєднання до умов договору з постачання газу побутовим споживачам. І не дивлячись на, здавалося б, певний крок вперед у відносинах з монополістом (немає необхідності проводити час у міськгазі для укладення договору), за фактом вивчення договору, який тепер можна прочитати в Інтернеті на сайті 104.ua, виникає враження, що розробникам таких документів набагато ближче інтереси газового монополіста, ніж дотримання прав споживачів газу. Але мова не про велику політику!

Про деякі пунктах нового договору ще йдуть юридичні консультації, але вже сьогодні рекомендую звернути увагу на те, що якщо Ви не маєте доступу до Інтернету, де можна прочитати новий договір, то передбачено Ваше право на письмову вимогу споживача на протязі 10 днів отримати безкоштовно друковану форму договору з підписом уповноваженої постачальником газу відповідальної особи. Реалізуйте своє право, ознайомиться з договором до його підписання.

Які ж нововведення приготував нам новий договір з постачальником газу.

 • Споживачеві пропонується два способи розрахунку спожитого обсягу газу.
  • Перший за даними оператора газорозподільної системи. Мається на увазі, що розрахунок за даними, які занесені в розрахункову систему оператора. Ваші показання лічильника будуть прийняті до уваги, тільки якщо Ви через сайт 104.ua або іншим запропонованим способом щомісяця надаєте Ваші показання лічильника в розрахункову систему. Якщо Ваші дані не надані оператор скористається своєю прогнозної методикою. Такий спосіб розрахунку буде зручний тим, хто планує щомісячно подавати показання лічильника в перших числах і проводити оплату відповідно до фактичних переданих показань
  • Другий варіант передбачає розрахунок і платежі відповідно із середньомісячним обсягом споживання газу в опалювальний і не опалювальний період. Безсумнівний плюс даного методу це простота розрахунку платежу і обов’язок постачальника газу не рідше ніж раз на шість місяців проводити звірку фактично спожитого газу і виконувати відповідний перерахунок.
  Але знаючи математичні таланти у проведенні перерахунків фахівців розрахункового відділу, можна засумніватися в тому, що Ваші розрахунки співпадуть, і розбіжності в заборгованості не виникнуть.
 •  Споживачеві так само пропонуються дві форми розрахунків
  • Перша за квитанціями абонентської книжки (традиційний). Споживач самостійно розраховує суму платежу і оплачує вартість газу, спожитого за минулий місяць, з 01 по 10 число наступного місяця
  • Другий варіант – оплата рахунку наданого постачальником газу. Термін оплати вказаний в рахунку, але не менш ніж п’ять днів з моменту отримання рахунку.
 • Якщо рахунок не оплачений своєчасно (затримка платежу більш ніж 10 днів), постачальник газу має право вжити заходів для припинення газопостачання, відправивши споживачеві письмове повідомлення з відміткою про вручення з вимогою самостійно призупинити споживання газу. При цьому в повідомленні повинна бути вказана причина і дата відключення представником постачальника газу (дата візиту не може бути раніше ніж через три дні від дати отримання повідомлення). У разі оплати до дня відключення і надання копій платіжних квитанцій постачальнику газу – відключення газу не проводиться.
 • Якщо все ж у Вас немає можливості сплатити заборгованість своєчасно, правилами передбачено укладення договору погашення заборгованості. Наявність укладеного договору не передбачає відключення споживача від газопостачання у разі дотримання умов реструктуризації заборгованості.

Якщо ж Вам відключили газ без попереднього повідомлення і обгрунтовують відключення потребою проведення технічних робіт, але за фактом такі роботи не проводяться, якщо від Вас вимагають візит до горгазу  газу після проведення технічних робіт для відновлення газопостачання, якщо Ви більше двох діб без газу, без обґрунтування причин – рекомендуємо, звернеться до представника депутатської комісії міста Дніпродзержинська, яка вестиме прийом з 01 лютого в Адміністрації Заводського району.