gaz2

Про сайт постачальника газу 104.ua і навіщо це потрібно споживачеві.

Продовжуючи серію публікацій про взаємини споживачів з міськгазом, поговоримо про сайт постачальника газу 104.ua і навіщо це потрібно споживачеві.

Найбільші і масові складнощі у взаєминах споживача газу і постачальника, як правило, пов’язані з розрахунком заборгованості за адресою. Незважаючи на те, що споживач і постачальник користуються в розрахунку однаковим тарифом, постійно виникають розбіжності. Звідки?

Вивчивши безліч випадків, в яких не відповідали суми заборгованості у постачальника газу і у споживача, депутат міськради Іванченко Андрій стверджує, що причина розбіжностей це те що використовується постачальником розрахункова прогнозна кількість газу, спожита споживачем за адресою. Як правило, порушуючи законодавство, Ваші показання лічильника, зазначені в платіжках, постачальником газу не беруться до уваги. Правову оцінку таким діям з ініціативи депутатів «Народного Контролю» надасть найближчим часом Національна комісія з питань енергетики України, ну, а зараз єдиний варіант для споживача уникнути конфлікту і змусити постачальника газу вірити Вашим показаннями – це реєстрація на сайті.

Особливо важлива реєстрація для тих споживачів, які мають газові лічильники і використовують газ для опалення житлових приміщень. Для таких споживачів вартість газу змінюється в залежності від сезону року. Адже саме в місяць переходу від меншого тарифу 3,6 до більшого тарифом 7,18 виникає розбіжність у показаннях лічильника і, як правило, у бік збільшення заборгованості. Наприклад, за період березень квітень ви спожили 150 куб. метрів, але для себе, не обманюючи, Ви зафіксували, що 130 куб. м. ви спожили в березні по 3,60 грн., а 20 куб.м. в квітні по 7,18 грн.

Але постачальник газу може спрогнозувати по-іншому: наприклад 80 куб. м. у березні по 3,60 грн і 70 куб.м. в квітні по 7,18 грн. Контролерам, як правило, неможливо побувати за всіма адресами в цей період. Вам міськгаз не хоче вірити. Ваші показання в платіжці до уваги не прийняті. Показання, що Ви передали через контролера – випадково загублені. А результат у Вас 180 гривень боргу за версією міськгазу. Доводити такому «твердолобому» постачальнику свою правоту можна через суд, але чи готові Ви до таких втрат часу і сил?

Є рішення значно простіше. За допомогою реєстрації на сайті Ви вносите свої показання лічильника самостійно в базу даних постачальника газу. Видалити їх не зможуть, повірити їм зобов’язані. Важливий момент, що показання лічильника через сайт Ви повинні внести в період з останнього дня місяця, до 4-го числа  нового місяця. Якщо Ви все зробили правильно, то постачальник газу зробить розрахунок Вашої заборгованості виходячи з Ваших даних, забувши про свою прогнозну методику. Заборгованість не виникне, конфлікт відвернено. Для реєстрації на сайті 104.ua Вам необхідно всього лише Ваша електронна пошта і номер телефону, номер вашого рахунку та сума останнього платежу.

А що робити тим, у кого немає доступу до інтернету, хто не готовий до роботи з електронними системами.

Порада перша: попросити сина, доньку, родича проявити таку турботу і зареєструвати Вас на сайті 104.ua. Адже це значно простіше, ніж ходити з Вами потім в коридорах міськгазу у пошуках правди.

Порада друга: Щомісяця складати лист повідомлення на ім’я начальника у двох примірниках. У ньому вказати Вашу адресу, прізвище, номер рахунку абонента і показання лічильника на 01 число з проханням зафіксувати показання для проведення розрахунку. На другому примірнику секретар зобов’язана поставити дату і реєстраційний номер. Такий документ потрібен буде при проведенні звірки. Кидаючи свідчення в ящик в абонентському відділі, Ви не маєте ніякого доказу про передачу показань, передана секретарю, заява підлягає обов’язковій реєстрації. Відмовити Вам у прийомі заяви не мають права. Якщо будуть відмовляти вимагайте надати відмову письмово.

Ось такі прості правила дозволять Вам бачити Вашу заборгованість, не відвідуючи абонентських відділів, і запобігти навішування на Вас боргів приватною компанією що займається постачанням газу.

У наступному випуску ми поговоримо про відключення газу пов’язаних із заборгованістю абонента.