gaz1

До Вас завітав “міськгаз”

Про проблемні відносини споживачів з міськгазом представлено багато інформації, але як кажуть « А віз і нині там». Для вирішення цієї проблеми в міськраді створюється тимчасова депутатська комісія, яка планує відпрацювати механізми взаємодії та забезпечити врегулювання більшості проблемних питань.
«Є дві основні групи проблем. Перша пов’язана з незнанням наших прав при взаємодії з співробітниками міськгазу, які в свою чергу порушують права споживачів. Друга група проблем пов’язана з порушеннями обов’язків споживача перед постачальником газу, як правило, так само через незнання, а не навмисно »- говорить депутат міськради від партії «Народний Контроль» Іванченко Андрій, ініціатор створення тимчасової депутатської комісії. Тобто, як бачимо, в обох випадках проблема пов’язана з незнанням або відсутністю інформації, що і призводить до порушень і конфліктів згодом.

Для того щоб вирішити конфлікт ми звернулися до Іванченко Андрія з пропозицією на наших сторінках ЗМІ розмістити серію публікацій, яка буде корисна не тільки при взаєминах з міськгазом, але і з іншими комунальними підприємствами.

Перше і найголовніше – всі взаємовідносини регулюються законодавством України і договором, який не суперечить законодавству. Законодавці написали стільки законів, що людині,  складно вивчити і зрозуміти юридичні обороти але, тим не менш, як мінімум рекомендуємо прочитати договір з постачальником послуг. Цей договір не дасть Вам вичерпну інформацію, але відповість на багато питань.

Наприклад, у договорі зазначено, що споживач газу зобов’язаний надати доступ співробітникам міськгазу до лічильника і до газових приладів, але після надання службового посвідчення. Ми ж часто вибираємо дві крайності, деякі не пускають співробітників міськгазу взагалі, вважаючи, що так безпечніше, деякі при слові горгаз готові впустити, і п’ять чоловік без надання посвідчення.

Як правильно? Безсумнівно, правильно надати доступ, але ознайомтеся з посвідченням, прочитайте вголос прізвище та ім’я, якщо потрібно запишіть, порівняйте фотографію на посвідченні. Печатка на посвідченні повинна відповідати тому підприємству, з яким Ви уклали договір. Якщо що-небудь не збігається Ви вправі відмовити в доступі у зв’язку з тим, що службове посвідчення Вам не пред’явлено. У такій ситуації Ви маєте право поставити до відома постачальника послуг про факт спроби проникнення у Ваше житло без посвідчення, а ще краще співробітникам поліції.

Що робити якщо на порозі Вашої квартири – двоє, троє або більше осіб, які бажають отримати доступ до газових приладів. Запитаєте, з якою метою, і які роботи вони будуть виконувати таким складом. Для стандартного доступу, передбаченого договором, цілком достатньо однієї людини, в рідкісних випадках для проведення робіт можуть знадобитися два. Якщо Ви не є ініціатором робіт, і Вам не можуть обгрунтувати доцільність робіт великим складом – надайте доступ одному співробітнику, аргументуючи це умовами безпеки Вашого житла і майна в ньому. Якщо Ви надаєте доступ додатковим співробітникам їх посвідчення з відповідними печатками і фотографіями обов’язково до пред’явлення.

Запитайте, які документи будуть необхідні і в разі необхідності підготуйте їх до допуску представників в квартиру, щоб уникнути їх тривалий пошук в іншій кімнаті.

У Вашій квартирі Ви маєте право знімати роботу співробітників на відео. При знятті показань лічильника промовляйте їх на відео і спитайте, чи має співробітник будь-які претензії до Ваших приладах обліку. Ви маєте право вимагати дотримуватися Ваших правила чистоти і порядку. Ні на хвилину не залишайте представника без нагляду.

Ну і другий момент і не менш важливий. Візит у Вашу квартиру повинен завершитися складанням акта. Це може бути акт огляду, акт знімання показань, акт опломбування, демонтажу  та інше.

Важливим моментом у складанні акта є наявність двох примірників. Один повинен залишитися споживачеві, а другий представнику постачальника послуг. Якщо запис про показання лічильника проводиться в журнал реєстрацій представника, вимагайте аналогічний запис в абонентську книжку із зазначенням прізвища співробітника. В обох актах повинні бути заповнені всі передбачені дані і поля, порожні поля закреслені. У документі має бути зазначено прізвище співробітника що склав акт. Не ставте свій підпис в паперах, не вивчивши їх зміст. Ви вправі вивчити документ, задати питання і лише після цього ставити свій підпис. Якщо Ви з чимось не згодні не відмовляйтеся від підпису, але поруч з нею напишіть Ваші заперечення, напишіть Ваші зауваження до роботи співробітників.

Звірте зміст обох примірників, вони повинні бути ідентичні і лише після цього передайте екземпляр постачальника послуг у руки представника.

Повірте, якщо Ви продемонструєте своє знання прав з порога, у представників постачальника послуг зникає бажання робити що-небудь в порушення законодавства. Вам же такий досвід буде, безсумнівно, корисний і забезпечить Вам необхідні документи для захисту своїх прав у майбутньому.

Наступного разу ми поговоримо, як правильно користуватися сайтом постачальника газу і чому це Важливо для Вас.