RNK-only-shield

ПРОГРАМА ПАРТІЇ «НАРОДНИЙ КОНТРОЛЬ»

Партія «Народний контроль» розробила програму і пріоритетні напрямки роботи на період 2015-2018 роки і йде з цією програмою на вибори до міської ради.

Партія «Народний контроль» бере на себе відповідальність за добробут жителів міста шляхом контролю міських чиновників усіх рівнів, їх роботи в усіх організаціях та установах Дніпродзержинська, що впливають на рівень життя городян і розвиток міста.

Протидія корупції: бюджетні кошти повинні працювати на благо міста, а не на кишеню чиновників

  • Залучення грамотних і авторитетних фахівців для виявлення корупції;
  • Створення публічного порталу, де в обов’язковому порядку будуть публікуватися всі витрати міського бюджету в онлайн-режимі. Публікація цих даних і в засобах масової інформації Дніпродзержинська.
  • Створення публічної процедури постановки завдань і проведення тендерів;
  • Публічність земельного кадастру – городяни мають право знати, хто володіє землею. Має бути створений спеціальний інтернет-ресурс, де городяни в режимі онлайн могли б побачити, кому належить міська земля, і які рішення по землі заплановані на найближчі сесії міської ради;
  • Введення системи оцінок для керівників міських структур – люди повинні мати можливість оцінювати керівників і тим самим сприяти звільненню безграмотних управлінців і злодіїв;
  • Формування кадрового резерву, проведення навчання, семінарів, форумів, конференцій для підвищення професійного рівня керівників міського рівня;
  • Домогтися здійснення обіцянок влади перед учасниками АТО.

Місто повинно заробляти гроші

У нашому місті є всі умови для створення нових робочих місць, залучення інвестицій, розвитку підприємств і приватного підприємництва.

Місто повинно брати участь у створенні нового бізнесу – не тільки створювати умови для інвестицій, але і ставати співвласником нових підприємств, вкладаючи від міської громади в Статутні фонди міську землю, комунікації, міські ресурси, інше. Це дозволить не тільки створювати нові робочі місця, а й отримувати прибуток з підприємств, використовувати засоби для розвитку міста.

Дніпродзержинськ зобов’язаний використовувати успішний досвід інших міст України – випускати Муніципальні облігації, створювати спеціальні програми залучення інвестицій.

Розвиток міського транспорту

У Дніпродзержинська є можливості без використання бюджетних коштів взяти в лізинг автобуси і віддавати гроші за рахунок прибутку від перевезень. При тарифі в два-три рази менше існуючого сьогодні, місто зможе віддати гроші, не витративши жодної гривні з бюджету.

До переведення пасажироперевезень в комунальне управління тарифи повинні бути негайно перераховані за справедливими тарифами – на кінець 2015 року

Починати слід з найприбутковіших маршрутів, поступово, за 3-4 роки, створивши альтернативу приватному бізнесу на основних маршрутах. Маршрутки повинні бути допоміжним транспортом підвищеної комфортності, дублюючим, а не основним засобом перевезень пасажирів. Місто може і повинен заробляти на перевезеннях і мати можливість встановлювати виправдані тарифи.

У Дніпродзержинську має бути створена єдина служба обслуговування комунального транспорту, шляхом об’єднання десятків існуючих підприємств. Місто не може собі дозволити штат з десятків директорів, бухгалтерів, допоміжних служб, людей, протирати штани. Крім того, злиття підприємств в крупне КАТП дозволить раціонально використовувати існуюче і грамотно планувати закупівлю нового сучасного обладнання.

Реформування житлово-комунального господарства

Ефективне обслуговування житлового фонду та розвиток галузей ЖКГ неможливо без комплексної інвентаризації житлового господарства. У місті є кошти на ремонти дахів, підвалів, ліфтів, інше – якщо гроші на це будуть виділятися системно і планово, а не на догоду політичної кон’юнктури, міського бюджету вистачить з лишком.

Першочергові заходи з реформування ЖКГ:

– Залучення інвестицій для масового утеплення житлових будинків та оголених теплотрас – це дозволить знизити тарифи на опалення та підвищити температуру в квартирах городян;

– Ліквідація всіх існуючих ЖЕКів, робота яких спрямована сьогодні виключно на обслуговування влади і орієнтована на відмивання грошей з міського бюджету. Немає ніякої потреби «годувати» величезний апарат управлінців з ЖЕКів. Величезні тарифи не мають економічного обґрунтування і повинні бути знижені. Якщо гроші, що виділяються на ЖКГ, не розкрадатимуться – це дозволить при менших тарифах використовувати приватні структури – з хорошою технікою та ефективними методами управління. Конкуренція серед обслуговуючих ЖКГ підприємств дозволить при менших витратах домогтися куди більш ефективного результату;

– Сприяння мешканцям, бажаючим стати співвласниками житлового фонду (ОСББ). Як показала практика, мешканці, самостійно відповідають за своє житло, відповідальніше підходять до вирішення будь-яких проблем. Будинки, що переходять в управління ОСББ, повинні бути капітально відремонтовані;

– Поліпшити існуючу систему водопостачання та якість питної води. Місто готові спонсорувати десятки екологічних організацій світу.

Екологія

Місто може і повинен впливати на керівництво підприємств, що забруднюють атмосферу. Досить виключити залежність добробуту чиновників від прийнятих ними рішень, і в Дніпродзержинську з’являться очисні споруди та природоохоронні заходи.

Підприємства, відповідно до Закону, зобов’язані забезпечити екологічну безпеку та завдання влади домогтися її реалізації.

Екологічний фонд в місті налічує мільйони гривень, які розбазарюють на цілі, далекі від екології. Гроші повинні бути спрямовані на цільові програми – на поліпшення екології.

Безпека

Міліція повинна бути на службі у жителів міста, а не бути органом, який «кришує» бізнес, наркопритони і пункти приймання металу. До складу структурних підрозділів повинні бути включені громадські структури з правом контролю і впливу на роботу міліції. Такі організації повинні бути організовані самим прозорим чином із залученням усього населення міста. Такі структури повинні оновлювати свій склад кожні півроку для виключення корупційних схем і зв’язків.

Освіта

Згідно із Законами України, у кожній школі можна і потрібно створити батьківські комітети з правом розпоряджатися грошима батьків учнів, без контролю адміністрації шкіл. Це дозволить більш ефективно витрачати гроші саме на потреби школи, які реально є важливими з точки зору батьків, а не директорів шкіл і дозволить усунути корупцію, наскрізь просякнута систему освіти Дніпродзержинська.

Необхідно організувати систему рейтингового оцінювання вчителів і стимулювати кращих грошовими преміями.

В Україні та світі вдосконалюється система освіти. У Дніпродзержинську необхідно проводити круглі столи та конференції з обміну досвідом та вдосконалення кадрів. Наших фахівців необхідно посилати в інші міста – ми повинні ростити грамотну і гідну зміну.

Культура і туризм

Галузь повинна не регулюватися штучно, а мати можливість розвиватися. Для цього в місті повинні бути створені всі умови.

У Дніпродзержинську є унікальні умови для створення промислового туризму. Розвиток унікальних галузей – шанс для міста стати значимою культурною одиницею на карті України.

У місті є багато талановитих музичних, театральних та інших колективів, що займають перші місця на важливих конкурсах міжнародного значення. Такі перемоги – обличчя нашого міста, його престиж і добре ім’я. Місто зобов’язаний всіляко підтримувати і сприяти розвитку таких колективів.